Írásaim

Míg minden gyász lefutása egyedi és egyéni, mégis vannak olyan lelki sajátosságok, amelyek többé-kevésbé, valamilyen formában mindenkiben megjelennek, aki klímagyászban van. Ez 5+1 kulcsfontosságú érzelmi fázis, amelyeket itt be is mutatok neked.

Van, amikor egy kaotikus helyzetben indokolatlanul meglep a nyugalom.
Ehhez jutott eszembe egy régi, saját történetem.

Az utolsó részben a biztonságos és megtartó térről írok bővebben. Arról a közös térről, amelyben létrejöhet a biztonságos találkozás önmagunkkal és a veszteségeinkhez kapcsolódó érzéseinkkel.

A gyászkísérés során figyelmes, kíméletes, biztonságos, megtartó, kölcsönös térben vagyunk együtt. Ehhez elengedhetetlen, hogy mindenki a saját biztonságérzete mentén tudjon jelen lenni és kapcsolódni.

A kedvenc gyászmodellem bemutatása után most a saját gyászomról hoztam nektek egy történetet. Mert a gyász mindannyiunkat érint. És mert ahol az elméletek véget érnek, ott kezdődik a mindennapi élet. A mindennapi gyászmegélésünk, amely alapjában formálja a gyászunkat, gyakran gyökeresen eltér az elméleti modellek leírásaitól. Nem az elméletek...

A veszteségek, a gyász megélése és az élet pozitív, örömteli oldalában való részvétel nem zárja ki egymást, sőt, jól megférhet egymás mellett.

Hogy jön össze egy gyászmodell a mindennapok kihívásaival? Úgy, hogy az elmúlt évek során megtapasztalt krízishelyzetek mindegyikünket érntették - nemcsak haláleseti veszteségekkel kell megbirkóznunk, hanem...

Bármilyen friss vagy régi veszteségekkel is élünk, mindannyian megtapasztalhatjuk, hogy időnként felerősödnek a test és a szív emlékei, és bár azt hittük, túlvagyunk a fájdalmon, ugyanolyan erővel csap le tánk újra. Vajon miért van ez? Néhány éve találtam erre egy magyarázatot, amely nagyon sokat segített nekem: